Az erőszak megtörése -Cara Wright

November 14, 2019

Most van itt az ideje, hogy felfedezd, valójában mi az alkalmatlanság-címke? Mi van akkor, ha bolygónkon most kezdődik valami más lehetősége?

 

Az erőszak megtörése nem azt jelenti, hogyan állítsunk meg egy erőszakos embert, nem azt, hogy a megfélemlítés, harc és konfliktus helytelenségét elemezzük mélyebben. Egész másról szól ez a társalgás.

Napjainkban a társadalomban a megfélemlítés ismerős téma. De amikor én felnőttem, valójában nem létezett szó arra, amit naponta megéltem iskolakezdettől fogva.

Először a buszmegállóban erőszakoskodtak velem. Utána szinte minden nap, a szünetek alatt. Végül ez az iskolaéveim alatt mindennapos szellemi és fizikai erőszakoskodásba csúcsosodott.

Hogyan állítsuk meg az erőszakot?

Mókás dolog erről most írnom, mert akkoriban ezt senki nem tartotta rossz dolognak. Nem is emlékszem rá, hogy valaha is bizalmamba avattam volna bárkit is arról, hogy erőszakoskodnak velem. Se anyámnak, nővéremnek, se apámnak… Valahol azt hiszem, úgy gondoltam, hogy ez az élet normális velejárója.

Megtanultam, hogy elkerülöm az erőszakoskodó alakokat, és lehajtva tartom a fejemet. Megtanultam, hogy ne menjek olyan helyekre, ahol erőszakoskodhatnak velem: fürdőszobákba, folyosókra, parkolóhelyekre, iskolát követő eseményekre, sőt, bulikra se.

Bár a lelkem mélyén nem hittem el, amit a durva alakok rólam állítottak, de nem is ütöttem vissza, vagy nem is próbáltam megállítani az erőszakot. Egyszerűen más utakat választottam. Valahogy soha nem mentem az iskolában WC-re… fogalmam sincs, hogyan csinálhattam!

Azért mesélem el mindezt, hogy rámutassak, hogy az erőszakoskodás nem egyformán hat az emberekre.

Ma is különbözőek a válaszok. Vannak gyerekek, akik egyszerűen elviselik az erőszakoskodást, mások visszaütnek. Mások egészen addig elfojtják magukban, míg egyszercsak kitör belőlük akárkivel szemben, akivel találkoznak.

Mi ez, amit mi erőszakoskodásnak nevezünk? Mitől lesz valaki a célpont?

A lelkem mélyén mindig tudtam, hogy én vonzom az erőszakoskodó alakok figyelmét, azért, mert erős vagyok, és nem azért, mintha gyenge volnék. De azért, hogy folytonosan erőszakoskodjanak veled, ehhez minden erődet el kell fojtanod. Azt kell hinned, hogy nekik van igazuk, és nem neked.

Az leszel, amit „megfelelő célpontnak” neveznek, mert olyan mélyen rejlik benned az erő és az energia, hogy még azt is elfelejtetted, hogy egyáltalán van.

De … mi van akkor, ha minden az ellentéte annak, mint aminek látszik?

Mi van akkor, ha mindazt, amitől célpont lettem, az erőszakoskodó alakok gondolják magukról – és kétségbeesve próbálják elrejteni viselkedésük mögött?

Másfajta párbeszéd

Akár gyerekként, akár kamaszként, fiatal felnőttként vagy akár tegnap élted meg az erőszakoskodást, másfajta párbeszédet kezdesz magaddal és a körülötted lévőkkel.

Az Access módszereit használva rájöttem, hogy nem mindig akcióra van szükség ahhoz, hogy megváltozzon az, ami éppen történik. Néha arról van szó, hogy az az energia légy, ami addig nem akartál lenni.

Egyik kedvenc filmem, The Blind Side, ami Michael Oherről, egy hajléktalan kamaszról szól, akit egy jómódú család befogad, és híres focista lesz belőle. Michael rettentően erős, de kezdetben a focis coach nem tud rendesen megbirkózni vele, mert Michael fél saját erejétől. Sandra Bullock mamájának a szereplője látja, mi történik, és Michale védelmező ösztönéhez folyamodik. Kimegy a játékmezőre, és azt mondja: „Michael… emlékszel, amikor a város rosszhírű negyedében jártunk, és te azt mondtad nekem, ne félj, mert itt a hátam?” Sandra rámutat, hogy Michaelnak annak az energiának kell lennie, mint hátvéd.

Milyen lépéseket kell ehhez tenni?

Először is ismerd fel, mi zajlik közted és az erőszakoskodó személy között; lehet, hogy nem személyes dolgokról van szó. Te éppen csak elérhető közelében, vagy hallótávolságban vagy számára. Ismerd fel azt is, hogy mi minden is vagy, amit az illető magáról gondol, hogy ő az.

Másodszor: láss hozzá, hogy felderítsd azokat

az erőket, amiket eddig elrejtettél magadban. Milyen adottságok, tehetségek és képességek nem voltál hajlandó eddig lenni? Milyen erősség vagy, amit eddig elnyomtál – bármilyen oknál fogva is?

Harmadszor: Milyen hazugságokat, és hány hazugságot használtál ahhoz, hogy ezt az erőszakvonzó éltet teremtsd, amit választasz?

Ezek a módszerek lassan megtörik azt a szorongatást, amiről az erőszakos személyek azt hiszik, hogy uralkodhatnak vele fölötted.

Mi van akkor, ha nem is arról van szó, hogy megállíts egy erőszakoskodó személyt, inkább arról, hogy hajlandó legyél saját potenciádba lépni?

Forrás: Access Consciousness/ Blog / XMan
Fordította KaposiLuca valaszthatsz.com

Lehetőségek, ahol találkozhatunk.
Mások megélései között itt böngészhetsz: https://valaszthatsz.com/megelesek/
Szeretnél egy képzést, de nem jó az időpont, a hely, hívj, keresünk új lehetőséget 🙂
2020.
8. 13.  Klub Debrecen
14.15. SAP, Bántalmazás oldása, Facilitálás Debrecen
13-16. Alapozó Debrecen
17. Ébredj energiákban fürdőzve
17 Klub Macskamenta Grand Slam Park A túlélésen túl
18. Klub Macskamenta Budaőrs Barátságban a testeddel
19. Ébredj energiákban fürdőzve
19. Klub Őrség
21. Ébredj energiákban fürdőzve
20-23 Alapozó Tatabányán
24. Ébredj energiákban fürdőzve
24. Bántalmazó kapcsolatban élsz? Kiszállnál?
25. SAP kezelések napja
26. Ébredj energiákban fürdőzve
26-29 Alapozó Debrecen
27. Klub Miskolc
28. Ébredj energiákban fürdőzve
29. SAP, Bántalmazás oldása, Facilitálás,
31. Ébredj energiákban fürdőzve
9. 1. A félelmed valóban félelem, vagy mi más lehet? workshop
5. Út a könnyedséghez klub , CSERE_BERE a Holdudvar parkban
6. Bars képzés
7. Klub Angyalföld
8. Klub Tatabánya
10. Az örömötélem klub Gödöllőn
14. Klub a Mammutnál
15. Klub Debrecen
16. Pár/kapcsolatom árnyékában – workshop
17. Klub Oktogon
18. Klub Vörösvár
20. Klub Őrség
22. SAP nap
24. Klub Oktogon
24-27. Alapozó
28. Klub Macskamenta Grand Slam Park
29. Klub Macskamenta Budaőrs
30. Klub Érd
10. 1-4. Alapozó