- január 4.
Mi derült ki, amikor Dr. Jeffrey Fannin, agykutató (idegrendeszer anatómiájával, fiziológiájával és biokémiájával foglalkozó tudós) és a Center for Cognitive Enchancement igazgatója Gary Douglast és Dr. Hain Heert interjúvolta energiáról, térről és tudatosságról… és az Access Barsról?
Ez az ismétlése ennek az eleven beszélgetésnek, valamint a show néhány fénypontja!
Dr. Fannin ezt meséli Access Bars-szal való első élményeiről: “Minden lehetséges formában rendelkeztem adatokkal, és a mondanivaló világos volt, az, hogy hihetetlen változás zajlik”, aztán magam is megkaptam a Barokat, és a kezelés után „csodálatos volt az életemben kialakult megvilágosodás mértéke”.
Dr. Fannin felteszi Garynek és Dainnek a kérdést: Mi a helyzet a „Kérd és megadatik” mondással?
Gary Douglas: A kérdés lehetőséget ad az Univerzumnak, hogy segítsen nekünk – és mi azt gondoljuk, nekünk kell megtalálni a választ, de az Univerzum többet tud, mint mi. Amikor felteszed a kérdést, az ajtót a tudatosság magasabb szintjének nyitod meg, mint amikor magad igyekszel választ adni, következtetést levonni vagy igazolást találni.
Amikor őszintén teszel fel egy kérdést anélkül, hogy konkrét választ akarnál, az Univerzum olyan dolgokat mutat neked, amikről sohasem tudtad, hogy lehetségesek, és olyan ajándékokkal lát el, amelyeket soha senki nem mutatott még neked. Számomra az Accessnek MINDIG ez a legnagyobb ajándéka. Az ember mindig elámul.
Dr. Fannin: Ez valóban ennyire egyszerű?
Dr. Dain Heer: Egyrészt igen, másrészt nem. Az történt, hogy olyan sok éven keresztül szabályoztak bennünket arra, hogy csak bizonyos neuro-utakat fogadjunk el, amelyeket mi teremtünk; és bizonyos mértékig beburkolóztunk világunkba, mintha az lenne a valóság egyetlen forrása.
Azt fedeztük fel, hogy bármit elítélsz vagy megbírálsz, abból semmi nem kerülhet a világodba vagy még tudatodba se, mert nem illik össze ítéleteddel, mert ítéleteddel kizártad.
Ennyire egyszerű, igen, de sok embernek olyan sok nézőpontja van, ami megtalálja az utat a befogadás könnyedségéhez. Mert keményen kellene dolgozni azon, hogy valamit megszerezzenek, vagy mert ez mindig is így működött. Van egyszerűbb módja is annak, hogyan tekintünk a világra.
Dr. Fannin: „Arról van szó, hogy a megengedés és a megadás révén kell megtalálnunk saját utunkat?”
Gary Douglas: Ha meg tudod engedni valaminek, hogy az legyen, ami, akkor egyik része sem gyakorol rád hatást. Ami azt jelenti, hogy nincs nézőpontod. A megengedés a véleménytől való mentességet jelenti. És én nem megadásnak nevezem ezt, mert a megadás azt a gondolatot rejti magában, hogy valamit feladtál. Egyikünk sem szeret valamit feladni. Inkább arról van szó, hogy jelen vagyok azáltal, hogy felteszem a kérdést: „Mi ez? Mit tehetek vele? Meg tudom változtatni? Ha igen, hogyan?”
Dr. Fannin a változásról kérdez: „Amikor a változásra gondolsz – akkor vagy vonakodsz, vagy felidézed… miért?”
Dr. Dain Heer: Az emberek azt gondolják, hogy ha megváltoznak, akkor valamit elveszítenek. Azt gondoljuk, hogy a dolgoknak változatlannak kell maradniuk, mert félünk, hogy utána rosszabb lesz. Nos, tudatára ébredhetünk, hogy a változás szuper, és mindig valami jobbra vezet, akkor is, ha kezdetben fájdalmasnak tűnik. E könyv elolvasása után (Being You, Changing the World – Légy önmagad, és változtasd meg a világot) az embereknek egészen más lett a hozzáállása a változással és annak megteremtésének lehetőségével kapcsolatban.
Dr. Fannin: „Mi a Tisztító mondat? Mi a célja a használatának?
Dr. Hain Heer: Sokan közülünk olyan választásokat tettek életükben, amiket szívesen visszavonnának. Vicces, hogy többre nem emlékszünk tudatosan, de az energiájuk mégis velünk van. A Tisztító mondat arra a van, hogy más választást tehess, és a mai választásod megváltoztathatja egy múltbeli, korlátolt választásodat.
Itt Dr. Fannin Tisztító mondat tudományos és a kvantumfizikai magyarázatával folytatja, Gary pedig így reagál rá: „Ez azért volt nagyon szép, mert megláttam, hogy mindez fiziológiailag hogyan működik, és hogyan aktualizálódik.”
Fordította: Kaposi Luca valaszthatsz.com
Forrás: Access Bars and the Science Behind It Made Simple