Ez a valóság hatalmas mértékben terjeszti az elhízás hazugságait, ami miatt nagyon sok ember csalódott a diétákban, az úgynevezett „szakértőkben”, önmagukban és a testükben.
Lehet, hogy tudtodon kívül te is ezek némelyikéből működsz? Itt van három hazugság a sok közül, amelyeket talán te is bevettél.
Első számú hazugság.
A testünk egy nem tudatos tárgy, amelynek meg kell hajolnia az akaratunknak. Mi van, ha a tested valójában tudatos? Mi van, ha tudja, hogy mi a legjobb neki? Az elképzelés, hogy „uralkodnunk” kell a testünk felett vallási tanokból ered, amelyek azt mondják nekünk, hogy mi sokkal nagyszerűbbek vagyunk, mint a testünk, valamint a föld és az állatvilág. Ez számodra nehéz vagy könnyű? Mennyi felsőbbrendű álláspontot kell bevenned ahhoz, hogy ezt elhidd? Működött neked valaha ez a hozzáállás?
Amint valóban elismerjük, hogy a testünk tudatos, mindenféle új lehetőség nyílik meg számunkra. A partnerség a testünkkel ahelyett, hogy megpróbálnánk uralkodni felette, az antagonizmus helyéről elvisz az együttműködés terébe. Felülbírálhatjuk a testünket és a tudásukat? Természetesen, habár az eredmény ritkán olyan, mint amilyennek gondoljuk, hogy lennie kellene, és az eredmények csak ritkán maradnak meg.
Mi lenne, ha tisztelnéd a tested, ahelyett, hogy hatalmat gyakorolnál felette? Mennyit változtathatna ez számodra?
Második számú hazugság.
A szakemberek jobban tudják, mint te, hogy hogyan kellene bánnod a testeddel. Miért kellene bárkinek többet tudnia arról, hogy mi a jó a testednek, mint neked? Nem tűnik egy kicsit nevetségesnek az az elképzelés, hogy valaki másnak a rendszerét a testedre erőltesd? Legtöbbünknek korán megtanították, hogy nem bízhatunk meg saját magunkban, hogy tudjuk, amit tudunk, de mindig meg kell bíznunk a „szakértőkben”. Ez biztosítja, hogy kontrollálhatóak leszünk, és hogy soha nem lépünk bele abba az egységközösségbe, ami a testünkkel lehetséges. Mi lenne, ha hajlandó lennél elkezdeni felismerni, hogy mi igaz számodra, amibe beletartozik a testeddel való kommunikáció és a testedre hallgatás képessége. Mi lenne, ha saját magad „szakértőjévé” válnál?
Harmadik számú hazugság
Az elhízás gyógyítása akaraterőt igényel. Az akaraterő egy nagyon felkapott fogalom ebben a valóságban, de vessünk egy közelebbi pillantást arra, hogy mit is jelent. A fogalom arra utal, hogy valami döntésre kellene jutnunk, amit aztán ráerőltetünk magunkra vagy a testünkre, ami kényszerrel, erőfeszítéssel és erőszakkal jár. Vedd észre, hogy az „akaraterőben” nincs kérdés, és nincs lehetőség a változásra sem. Mennyire reagálsz jól, ha valaki megpróbál valamit rád erőszakolni? Ha olyan vagy, mint a legtöbb ember, akkor a kényszer hatalmas mennyiségű ellenállást teremt, és egyfajta „a fenébe is veled” hozzáállást! Az akaraterő használata szükségessé teszi, hogy felülbíráljuk és kikapcsoljuk a tudásunk, ha az ellentmond annak, amit már eldöntöttünk, hogy csinálnunk kellene. Ha a testeddel kapcsolatban használod az akaraterőd, mennyi az esélye annak, hogy a tested hajlandó megcsinálni azt, amit te akarsz, hogy megcsináljon? Valószínűleg egyenlő a nullával! Az akaraterő csupán annyit tesz, hogy ellenállást, reagálást és egy harcot hoz létre. Hajlandó lennél elengedni az akaraterőt a kérdés és tudás javára?
Ez csak három a sok hazugság közül, amit ez a valóság az elhízásról terjeszt.
Akár arról van szó, hogy hatalmas mennyiségű súlyt szedünk magunkra, vagy arról, hogy a testünk megbetegszik, ha megtanuljuk abbahagyni az ítélkezést a testünk felett, az egy teljesen más lehetőséget teremt.
Mi van, ha az elhízást nem nehéz megváltoztatni? Mi van, ha az ítélkezések felzabálása egy nagyobb gyilkos, mint az ételek felzabálása?
Az elhízás igazsága az, hogy az valójában egy ítélkezésről szól. Nem a valóságról szól. Ez egy ítélkezés. Ez egy ítélkezés, amit mások teremtettek annak alapján, amiről eldöntötték, hogy az valójában elhízás, aminek tulajdonképpen semmi köze ahhoz, ami igaz a tested számára.
Mi akar a tested lenni, vagy mit akar csinálni, amit nem ismersz el?
Forrás: http://hun.accessconsciousness.eu/
Fordítota: Liptai Krisztina