A kiejtett szavakkal teremtjük életünket. A szavak energiával rendelkeznek, és világunkba mozgást hoznak. Kérlek, mostantól fogva figyelj a szavakra, amelyeket kiejtesz. Amit kiejtünk a szánkon, kifejezi nézőpontunkat – és nézőpontunk teremti valóságunkat.
Odafigyelni a szavakra, amiket használsz, annyit jelent, mint tisztába kerülni avval, mit teremtesz az életedben. A nyelv használata egyik legfőbb módja annak, hogy az emberek e valóságban határokat teremtenek.
Hogyan tudsz nagyobb tudatosságra szert tenni kiejtett szavaidra és az általuk teremtett anyagi valóságodra vonatkozóan?
Kezdd azzal, hogy tudatosítod, milyen szavakat használsz, amikor a pénzről és az anyagi valóságról beszélsz. Figyelj oda, hol idomulsz a médiákhoz és értesz velük egyet, és hol állsz ellen, illetve reagálsz rájuk.
Mikor tudatosulnak benned kiejtett szavaid, kérdezd meg magadtól: Ez az, amit magamnak anyagi valóságként szeretnék teremteni?
Ha ilyen szavakat használsz, mint: kellene, akarok, de – ezektől a mindennapjaidban kevesebb pénzed lesz.
„Kellene” – ez mohóságot teremt. „Akarok”, ez hiányt. És a „de” szó mindent eltöröl, amit előzőleg mondtál. Hányszor kapod magad azon, hogy ezt mondod: „Szeretnék több pénzt a számlámon, DE nincs időm rá, hogy még több mindent csináljak, amitől több pénzem lenne”? A „de” szó az egyik olyan elem, ami e mondatban megteremti az aktuális anyagi helyzetedet. Az itt levont alapvető következtetés az, hogy többet kellene dolgoznod ahhoz, hogy többed legyen… Mi van akkor, ha ez egy olyan hazugság, amivel egyetértettél és összehangolódtál? Mi van akkor, ha nagyobb lehetőségeket kell kérned ahhoz, hogy anyagilag többet teremts, anélkül a feltételezés nélkül, hogy ez több munkát vonna maga után?
Mi volna, ha erről a kiindulópontról tudnál működni: „Mi minden más lehetséges még itt?”
Forrás: YOUR LANGUAGE CREATES YOUR FINANCIAL REALITY
Fordította: Kaposi Luca (valaszthatsz.com)