Volt valaha is úgymond katasztrofális szakításod?
Ismersz -e olyanokat, akinek tele drámával, és pusztítással lett vége a kapcsolatának?
Mi van, ha valami más is lehetséges?
Mi van, ha szenvedés és fájdalom nélkül is el lehet válni?
Mi lenne, ha a szomorúság helyett rá is nézhetnél, hogy mi lehetséges itt ?
Tudom, hogy ez más út.
Van jónéhány nézőpont, amihez gyakran ragaszkodunk, hisz a szakítást jelentőségtelivé tettük.
Ahogy Gary Douglas mondja: “a nézőpontod hozza létre a valóságodat, nem a valóság a nézőpontokat,,
Hajlandó lennél-e megvizsgálni egy másik szempontból is a kapcsolataidat?
Hajlandó lennél -e megvizsgálni egy másik nézőpontból a véget érő kapcsolataidat?
Itt van 3 nézőpont, ami trauma-drámát hoz létre a véget érő kapcsolatokban.
Változtasd meg a nézőpontjaidat,változtasd meg a valóságodat!
1. Muszáj, hogy legyen kapcsolatom.
Ez a valóság rossznak tekinti, ha nincs kapcsolatom. Ha szingli vagy, tudod miről beszélek, ugye? Mennyi ember próbál összehozni téged valakivel? Mennyi beszélgetésed volt már arról, amikor a barátok és a család ki akarja szedni belőled, hogy van-e valakid? S a nézőpont az, hogy muszáj, hogy legyen kapcsolatod, s ha nincs, valami baj van vele.
Mi van, ha ez nem igaz? Mi van, ha ez valójában csak egy választás, s lehet, vagy nem épp, ami működik neked?
Hajlandó lennél elengedni azt a nézőpontot, hogy muszáj, hogy legyen kapcsolatod?
Hajlandó lennél csak azt választani, ami működik neked?
Ha ez kihívás neked, hogy mi az, hogy engedd el a nézőpontjaidat, van egy fantasztikus eszköz az Access Consciusnessben: az érdekes nézőpont. Úgy működik hogy minden alkalommal, amikor észreveszel egy nézőpontot, azt mondod: “Érdekes nézőpont, van egy ilyen nézőpontom.” Mondd ezt 3-10-szer mindaddig, amíg ez valóban csak egy érdekes dolog lesz, nem tény.
2. A partneremnek (kapcsolatomnak) nagyon jelentőségtelinek kell lennie.
Hallhattad már azt a kifejezést, hogy jelentőssé tenni másokat. Érzékeled milyen nehéz ez? Mennyire kell magunkat feladni ahhoz, hogy a másikat jelentőségtelivé tehessük?
S mennyire lesz pusztító a szakítás, ha Ő nagyon fontos, jelentőségteli volt?
Mi lenne, ha ahelyett, hogy nagyon fontosnak teszed, és úgy nézel rá, meginvitálnád, hogy egy veled lévő élvezetes másik legyen? Valaki, akivel tudsz játszani, teremteni és örömtelinek lenni addig, amíg ez mindkettőtöknek élvezetes .
3. Egy kapcsolatnak örökké kell tartania.
Ki mondta ezt? Hány örökké tartó kapcsolatról tudsz? Mennyiről tudsz, ami már hosszú ideje tart, és még mindig örömteli és élvezetes?
Mi van, ha nem igaz , hogy egy kapcsolatnak örökké kell tartania? Ismét, mi van, ha ez is csak egy választás? Ha bevesszük ezeket a nézőpontokat, hogy a nagy jelentős pár kell és örökké, ne csodálkozzunk, hogy a szakítás trauma és drámával jár.
Ha hajlandó vagyunk használni ezt az eszközt hogy ,,érdekes nézőpont,, – akkor átváltja mindezeket a nézőpontokat és egy új lehetőség lesz lehetséges.
A jelentőségteliség helyett lehetne -e az öröm, rosszá tétel nélkül inkább a nagyrabecsülés, a következtetés helyett, hogy meddig kellene tartania a kapcsolatnak, inkább a megengedés – bármi is bukkan fel, így, ha az az idő jön el, hogy a kapcsolatnak vége, akkor ez könnyedséggel teli lehet.
Tudod, ha valami nem működik neked, a partnered is tudja.
S mi van, ha ezt mondhatod: “köszönöm szépen, hogy velem voltál, köszönöm az éveket, amit együtt töltöttünk. Mi lenne, ha nyitnánk egy pezsgőt és elkezdenénk megteremteni azt az életet, amit szeretnénk, még akkor is, ha nem együtt?”
Azon tűnődöm, ha Te megünnepelnéd azt a pillanatot, amikor eldöntötted, hogy nem leszel tovább valakivel, és választanád azt az egyszerű mondatot, hogy ,, köszönöm, és azt kívánom, legyen meg minden lehetséges számodra,,- mennyivel több öröm, könnyedség, ragyogás és nagyszerűbb lehetőségek lennének lehetségesek?
Nyiss egy üveg pezsgőt!
Válaszd az ünneplést és a hálát, és engedd meg, hogy az új lehetőségek elkezdődjenek!
Forrás :http://access-consciousness-bl