- szeptemer 18.
Az Access Consciousnessről gyakran azt mondják, hogy olyan eszközök és folyamatok készlete, amelyek mindent képesek megváltoztatni életedben, ami nem működik. Az előző cikkben néhány módszert tárgyaltunk, amelyekkel az AC „Tízparancsolata” anyagi helyzeted változatására használható.
Ez egy olyan sorozat hetedik cikke, amely részletesebben elmagyarázza, mily módon lehet minden egyes „parancsolatot” anyagi helyzetedre alkalmazni. Ez a cikk a kilencedik parancsolatra koncentrál: Ne hallgasd, mesélj vagy vegyél be történeteket.
Amennyiben elfelejtetted volna a Tíz parancsolatot, itt van:
1. Egy végtelen lény valóban választaná ezt?
2. Minden csupán érdekes nézőpont kérdése.
3. Élj tíz másodperces lépésekben.
4. Kérdésként élj, és ne válaszként.
5. Nincs forma, nincs struktúra, nincs jelentősége semminek.
6. Nincs bírálat, nincs ítélet, nincs megkülönböztetés.
7. Nincs semmiféle drog.
8. Nincs verseny.
9. Ne hallgasd, mesélj vagy vegyél be történeteket.
10. Nincs kizárás.
A mese mindaz a magyarázkodás, amit magadnak adsz elő, hogy miért nem tudod vagy miért nincs birtokodban az, amiről azt MONDOD, hogy igazán akarod.
Ha humanoid vagy – ha elég kreatív és kíváncsi vagy ahhoz, hogy ezt a cikket elolvasd –, akkor az egyetlen ok, amiért nincs több pénzed, mint amennyit el tudsz költeni, az az, hogy két kézzel aktívan eltoltad magadtól, mondja Gary Douglas, az AC megalapítója. Más szóval: nem azt választottad, hogy a tiéd legyen. Nem követelted meg magadtól, és nem követted bármibe is kerül az.
Bár nagyon fájdalmasan érinthet ezt először hallani, de a fenti megállapításban nics ítélkezés. Mindent, ami életünkben felmerül, az választás: mi teremtjük meg. Amint felismerjük a potencialitásunkat, a csapásainkat,legyenek azok anyagi vagy egyéb jellegűek, azt is felismerhetjük, hogy meg van a hatalmunk a megváltoztatásukra, és arra, hogy azt teremtsük, amit valóban akarunk.
Nos, tehát felismered a mesét? A mese az a megokolás és igazolás, amit magunknak és másoknak adunk arról, miért nem csináljuk azt, amiről azt mondjuk, hogy csináljuk, és miért nem rendelkezünk azzal, amiről azt mondjuk, hogy szeretnénk, ha meglenne. Valahányszor azt mondod: „mert…”, egy mese következik. Nem tudom megcsinálni, mert… nincs időm, nem engedhetem meg magamnak, nem tudom megcsinálni, nincs hozzá segítségem… ez mind mese. A legfontosabb, a mesét ne vedd meg a sajátodként, ha meg akarod változtatni az életedet, anyagi vagy egyéb vonalon. Ha nem veszed meg, azt sem fogod már gondolni, hogy elő kell adnod.
Hány mesét adsz be magadnak az anyagi helyzetedről? Az üzleti siker terén való hiányodról vagy határaidról? Mi volna, ha azt néznéd, amit már annyiszor mondtál magadnak, és ráismernél, hogy mese – saját nagy és dicsőséges teremtésed, és nem az univerzum megváltoztathatatlan igazsága? Lehet, hogy új szemléletet teremt, és új anyagi lehetőséget tesz számodra lehetségessé?
Mit mondtál?
Azt hallottam: blablabla…
E parancsolat „ne hallgass a mesére” eleme nem teljes nyersességet jelent azokkal szemben, akiknek jelenlétét elvárják az életedben (pl. olyan rokonokkal, akiktől örökölhetsz, szupervizorokkal, fontos vásárlókkal szemen). Ha felismered bennük az igényt a mesemondásra, minden megjegyzés nélkül meghallgathatod őket. Olyanná válhatsz, mint a kínai kutak Los Angeles gettóinak low-rider autóiban. Hagyd őket beszélni, míg te csak szó nélkül bólogatsz. Ha telefonfülkében vagy, ez nagy lehetőséget nyújt a multi-tehetség gyakorlására. Semmi más nem kell mondanod, mint a megfelelő szünetekkor egy-egy „ó!”-t vagy „értem”-et vagy „persze”-t.
Ha olyan valakit hallgatsz, aki csak minimális tudatossággal is rendelkezik, vajon javukra szolgál-e, ha csak hallgatod a meséjüket? Nem fosztod –e meg őket a hatalmuktól azzal, hogy megérted és egyetértesz velük abban, hogy nem képesek megszerezni azt, amiről azt mondják, hogy szeretnék? Vajon ha feltennél nekik egy kérdést (olyan megfogalmazásban, hogy meghallják), nem adna-e az nekik több lehetőséget, képességet, mert esetleg tudatossá tenné számukra a választást, amit eddig elrejtettek saját maguk előtt azzal, hogy a meséiket adták elő?
És ugyanezzel a képességgel viselkedhetsz saját magaddal szemben is, ha ezt választod. Mi van akkor, ha minden alkalommal felteszel magadnak egy kérdést, amikor anyagi helyzeteddel kapcsolatban mesét adsz elő magadnak? „Mi más lehetséges?” Szuper módszer lenne kezdetnek. Hogy lehetne még ennél is jobb?
Forrás: Can Consciousness Change Your Cash Flow? – Pt VII
Fordította: Kaposi Luca (valaszthatsz.com)