Teremtsd az életedet a félelmen túl – Susanna Mittermaier

Világunk nagyon megváltozott.

Ami eddig normális volt, már nem az, és sokan bizonytalan jövővel állnak szemben.

Talán te is kérdezted már: „Mit tartogat számomra a jövő? Családomat és barátaimat nem éri baj? Engem nem ér baj?”

Bár a félelem, különösen a jövőtől való félelem reálisnak tűnhet számodra, a félelem mégsem olyan dolog, ami természetes számunkra.

Ellenkezőleg: a félelmet megtanuljuk, gyakran kora gyermekkorunkban, és azzal a gondolattal párosítják, hogy a félelem megvéd, és általa biztonságban leszünk.

Gondolj egy hintázó kisgyerekre egy játszótéren. Izgatott, felvillanyzott, és nagyon élvezi a dolgot. Szíve hevesebben ver.

Élvezi ezt a játékos pillanatot, és azokat az érzéseket, amiket ez testében kelt, mikor az édesanyja egyszercsak ránéz, és figyelmezteti: „Ne félj!”

Az ilyen reakciók, még akkor is, ha a szülőnek a vágyából adódnak, hogy gyermekének ne történjen baja, gyakran az izgalom fizikai érzéseit félelmekként magyarázzák félre.

Az eredmény gyakran az, hogy nem éljük többé az élet játékos kalandját, és félelembe és aggódásba húzódunk vissza – a világon annyi minden működik ebből kiindulva.

Bárminek, amiről elhatároztad, hogy félsz tőle, rabszolgájává válsz.

Akár arról van szó, hogy félsz: leesel a hintáról, akár attól félsz, mit hoz a jövő – amiről elhatároztad, hogy félsz tőle, hatalmasabbá válik nálad.

Amikor felismered, hogy a félelem leállít, mást választhatsz, és felszabadíthatod magadat.

Íme 4 legjobb tippem arra, hogyan lépj túl a jövőtől való félelmeden:

  1. Érdekes nézőpontok

Nézőpontjaink a hétköznapi dolgok rabszolgájává tesznek minket, és meghatározzák, mi bukkan fel életünkben. Ha a jövőtől való félelmeden túl akarsz lépni, és a hétköznapinál nagyszerűbb életet akarsz élni, kezdj hozzá, hogy megváltoztasd nézőpontjaidat.

Ennek egyik egyszerű módja az, ha minden nézőpontodra azt mondod magadnak: „Érdekes nézőpont. Van egy ilyen nézőpontom” .

Például amikor a híreket nézed, és hallod, hogy küszködik a gazdaság, és átveszed azt a nézőpontot, hogy el fog fogyni a pénzed, használd ezt az „érdekes nézőpont” eszközt.

Ha ezt a mondatot használod, akkor az történik, hogy azok a nézőpontokról, amikben biztos voltál, hogy helyesek és igazak, egyszerűen érdekessé válnak, és ha egyszerűen érdekesek, akkor elengedheted őket, és újatakat választhatsz.

  1. Kövesd azt, ami könnyű

Előfordult már, hogy valakivel beszélgettél, és akkor az illető mondott valamit, amitől hirtelen nehéznek érezted magadat? Ez azért van, mert minden, ami nem igaz számodra, körülötted nehézség érzését teremti.

Ezzel szemben ha valaki mond valamit, és te hirtelen könnyednek érzed magadat, akkor ez az állítás igaz számodra. Kövesd azt, ami neked könnyedséget jelent, és ne azt, amiről mások azt állítják, hogy igaz. TE tudsz mindent MAGADNAK.

  1. Küldd vissza!

Előfordult már veled, hogy valamit rendeltél a vendéglőben, és a rossz ételt szolgálták fel? Esetleg egy húst rendeltél, és a pincér spenótsalátát hozott.

Ha egy vendéglőben azt kapjuk, ami nem a miénk, mert nem kértük, visszaküldjük. Mi volna, ha életedben mindennel ezt csinálnád?

Tudod, hogy gondolataink, érzéseink és érzelmeink 98%-a nem hozzánk tartozik? Az a helyzet, hogy nagyon is tudatában vagyunk minden körülöttünk lévő embernek és dolognak, és felkapjuk mindazt, ami az ő fejükben kavarog.

Hány ember fél éppen most a jövőtől? Hányan félnek azoknak a jövőjétől, akiket szeretnek? Pusztán az, hogy ugyanazokat a gondolatokat gondolod, mint ők, nem jelenti, hogy ezek a gondolatok a tieid.

Ha van egy gondolatod vagy egy érzésed, állj le, és kérdezz így: „Ez az enyém?” Ha könnyebbnek érzed magadat a kérdés után, akkor nem a tiéd. Küldd vissza!

  1. Ne próbálj másvalaki lenni. Légy te önmagad!

Ha elkezded a fenti eszközöket használni, valószínűleg hamarosan felfedezed, hogy a világról és a jövőről való elképzelésed nagyon különbözik a körülötted lévő emberekétől. Sokan körülötted azt mondják: „Normális dolog, hogy félünk, az nem normális, ha nem félünk a jövőtől.” Ez valójában igaz neked?

Igazán rosszabb lesz a jövőd? Valóban megszállott módon szeretnél mostantól fogva mindent kipróbálni és elképzelni, és a helyes válaszokat birtokolni? Vagy inkább teremted az életedet? Kalandokat teremtesz?

Ha kalandok teremtése könnyebbé tesz, kezdd azzal, hogy kiderítsd, milyen jövőt szeretnél magadnak.

Kérdezd meg magadtól: „Milyen jövőre vagyok éber, amit teremthetnék, és ami különbözik mindenki másétól?” Nem választ adnod erre a kérdésre.

Amikor kérdezel, megérzed az energiáját. Kezdj abba aszerint választani. Nem kell, hogy nagy választás legyen. Nem kell, hogy a helyes választás legyen. Kezdj bármilyen választással, ami feltűnik előtted, és ne hagyd abba a választást.

Így lesz életed lassan kalanddá, tele még több örömmel, könnyedséggel és lehetőséggel, mint amennyit valaha is el tudtál volna képzelni.

Forrás: Creating Your Life Beyond
Fordította: Kaposi Luca valaszthatsz.com

Megosztom: